iiiiiiii
iiiiiiii
iiiiiiii
iiiiiiii


o
o
p


Studenti čtou a píší noviny

19. října 2014 v 15:41 | *WeirdUfo* |  Povídky
Nevím, jestli jste to zaznamenali, ale v MF Dnes proběhla soutěž s názvem "Studenti čtou a píší noviny". Jako vzorná studentka jsem se pochopitelně zapojila do prvního kola (néé, měli jsme to povinný :D) a ráda bych znala váš názor na mou slátaninku.
Téma bylo "Máme se bát války?"Osmiletý Péťa se přitulil ke svému otci. Tříčlenná rodina se ukrývala ve sklepě, ač rodiče dobře věděli, že jim tento úkryt stejně nepomůže. Ze všech stran zněly sirény, jako by snad ještě byla nějaká šance na útěk. Zbývalo posledních pět minut.
"Tati?" ozval se slabým hláskem Péťa, "uvidím se s babičkou?"
Otec se už ani nepokoušel skrývat slzy. "Nevím, Petříku, teď už můžeme jen čekat."
Vzpomínal na své mládí. V té době bylo vše až neuvěřitelně jednoduché. Jídla měli tolik, že vyhazovali zbytky od oběda, a oblečení nemuseli zašívat, ale jednoduše si koupit nové. Jistěže věděl, že někde na světě je bída a hlad, považoval to však za něco, co se ho netýká. Přirozeně využíval všechny vymoženosti tehdejší doby. Je ironické, že tyto vymoženosti je teď zničí. Kdo ví? Třeba tato hloupá válka povede k zániku světa.
"Já se bojím," popotahoval chlapec. Táta už neměl sílu ho ani pohladit po ruce a máma se se zavřenýma očima opírala o svého manžela. Nemohla uvěřit, že na světě existuje tolik zloby. Jak někdo může zabíjet nevinné lidi jen kvůli své nadřazenosti? Proč je nenechají být? Copak na světě už není ani trošička lásky?
Jejich město bylo jen další na seznamu. Další místo, na které měla být shozena atomová bomba. Lidé se vzájemně zničí. Z této války se bude lidstvo vzpamatovávat jen velmi těžko, pokud vůbec nějaké zbude. Válka trvala tři roky a lidé si už ani nevzpomínali, jak to všechno vlastně začalo. Obyčejný člověk neznal příčinu svého utrpení, jen věděl, že zítra to může být on, kdo přijde o život.
Zbývalo posledních pár sekund. Třem osobám a mnoha dalším lidem znělo odpočítávání v hlavě jako kostelní zvon, nikdo z nich nevydal ani hlásku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maddie Bonne Maddie Bonne | E-mail | Web | 19. října 2014 v 15:52 | Reagovat

Skoro mě to dohání k slzám... Ale řekni mi, prosím, že si omylem vymazala poslední odstavec! :D Já potřebuju vědět, jak to s nimi dopadne! :( :D

2 *WeirdUfo* *WeirdUfo* | Web | 19. října 2014 v 16:11 | Reagovat

:D určitě se zastaví válčení a všechno dobře dopadne ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama