iiiiiiii
iiiiiiii
iiiiiiii
iiiiiiii


o
o
p


Spell of Darkness (1.)

8. listopadu 2014 v 20:28 | *WeirdUfo* |  Spell of darkness
S Ann jsme seděly v kruhu nakresleném křídou a uprostřed hořela svíčka. Držely jsme se za ruce a s upřeným pohledem na plápolající plamen jsme opakovaly: "Duchu Jasmine Whitemoonové, přijď za námi. Pokud jsi zde, dej nám znamení."
Znova a znova. Pořád dokola. Plamínek se v podzimním větru lehce třepotal. Obě dvě jsme měly na krku ametyst pro ochranu a různě po kapsách další polodrahokamy, nabité naší energií.
Obě dvě jsme pevně věřily v duchy, ale začínaly jsme být netrpělivé. Pomalu jsem se přestávala soustředit a Ann se nervózně zavrtěla. V tu chvíli jsme se konečně dočkaly. Plamen svíčky zhasnul, jako by tam nikdy ani nebyl. Žádný kouř ani žhavá špička knotu. Vykulila jsem oči a nevědomky stiskla Ann ruku. Nemohla jsem o d svíčky odtrhnout oči.
Tento okamžik však netrval déle než pět sekund. Po chvíli se plamen objevil úplně stejně nečekamě, jako když zmizel.
"Vidělas to?" šeptla jsem.
Ann přikývla. "Co teď? Zeptáme se jí na.." nadechla se a očekávala mou odpověď. Měly jsme to přesně naplánované. Naším cílem bylo zjistit něco víc o strážných andělech. O tom, zda s nimi můžeme komunikovat a jestli nám splní naše přání.
"Jdeme na to," rozhodla jsem a zhluboka se nadechla.
"Duchu Jasmine Whitemoonové, zavazuji tě - odpovídej jen pravdivě. Odhal nám tajemství o strážných andělech. Pokud je možné naše Anděly spoutat, ať svíčka zhasne, pokud ne, ať se rozhoří."
Na chvíli jsem zatajila dech. Pak najednou-
"Lisso!" vykřikla Ann. Hleděla na mě s vytřeštěnýma očima. Něco se dělo.
"Ann! Annie! Co se stalo?" snažila jsem se ji uklidnit, ale Ann sebou začala cukat, jako by měla epileptický záchvat. Rozhazovala kolem sebe rukama a ve tváři měla děsivý pohled.
"Ann! Uklidni se prosím!" křičela jsem hystericky. Anniny ruce se pohybovaly nebezpečně blízko okraje ochranného kruhu. Vyskočila jsem a snažila jsem se ji chytit. Vždycky jsem měla větší sílu než ona, ale teď mě odstrčila stejně silně jako dospělý muž. Cítila jsem, jak mi po tvářích stékají slzy, ale nevšímala jsem si jich. Musela jsem něco udělat, než se stane pohroma.
Znova jsem se zvedla a snažila se dostat její paže do bezpečí středu kruhu. Byla jsem ale moc pomalá. Ann se sesunula na záda a porušila tím kruh.
Nevím, jestli jsem čekala, že se svět v tu chvíli zastaví nebo se objeví hurikán. Nic se však nestalo. Ann sebou dál cloumala a vál jemný vánek. Jen svíčka zhasla.
Chvíli jsem se nemohla hnout. Dobře jsem znala všechna rizika porušení ochranného kruhu. Hlavní z nich bylo propuštění ducha do našeho světa. Srdce mi bušilo, jako by chtělo vyskočit z hrudi. A možná by to bylo lepší než vědět, co jsme provedly.
"Slečno!" uslyšela jsem čísi hlas. Otočila jsem se za ním. "co se tam děje? Potřebujete pomoc?"
Dobře, hlavně se uklidni. Tvoje kamarádka dostala epileptický záchvat a ty jí nedokážeš sama pomoct. Nic víc. Zavolala jsem na něj, že potřebuju záchranku a nenápadně odkopla svíčku do keře.
Neznámý muž zavolal sanitku a Ann odvezli do nemocnice. Mě nechali samotnou uprostřed lesa. Alespoň v tu chvíli jsem měla ten pocit, ač jsem stála na lesní cestě jen půl kilometru od města. Až teď jsem si dovolila se zhroutit. Nikdo mě nemohla vidět.
Lehla jsem si do mechu u cesty a brečela. Co jsme to udělaly? Co bude dál.. Pokud se z toho Ann dostane, nikdy mi to neodpustí. Nikdy. Záleží na tom? Nejsi závislá na nějaké Anheline, ne?
"Máš pravdu, Jasmine," zašeptala jsem. "Jmenuji se Alison Traffordová a jsem nezávislá. Nikoho nepotřebuju, jen magii."
A tak jsem ležela v mokrém mechu, pozorovala podzimem zbarvené listy a na tvářích mi zasychaly slzy. Teď už jsem na to sama.


Congrat., zvládli jste první kapitolu :3 Budu ráda za vaše názory :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Spell of Darkness??

Ano. 62.5% (5)
Ne. 25% (2)
Ujde to. 12.5% (1)

Komentáře

1 Abbie Abbie | Web | 9. listopadu 2014 v 11:54 | Reagovat

Páni :ooo To je napínavý! :3 Jen škoda, že to bylo moc krátké :( Piš další jsem zvědavá, co se stane dál! :3

2 Jess Jess | 9. listopadu 2014 v 16:22 | Reagovat

No já čumim! :D Prostě bomba! :D Úplně jsem to měla před očima! :) A kdo je Jasmin? Že by imaginární(šílená) kámoška? :D :O Těším se na další! :)
Btw omlouvám se, že jsem to neokomentovala už dřív, když jsem psala do SB! :)

3 Jess Jess | 9. listopadu 2014 v 16:23 | Reagovat

Já jsem ale blbá! :D Teď mi došlo, že to je ten duch! :DD I'm sorry! :DD

4 *WeirdUfo* *WeirdUfo* | Web | 9. listopadu 2014 v 16:44 | Reagovat

[3]: heh :D fakt jsi mě pobavila :D
jop, je to duch, víc v další kapitole ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama